Makedonija News

КОЈА РАСТИТЕЛНА ХРАНА Е ПОЛНА СО ЦИНК

Цинкот е суштинска хранлива материја која е неопходна за правилно функционирање на имунолошкиот систем и метаболизмот. Иако ни се потребни само мали количини, тој е најзастапениот минерал во нашите тела...

АКО ГО ПИЕТЕ ОВА СЕКОЈ ДЕН, ЌЕ БИДЕТЕ ВО ОДЛИЧНО ЗДРАВЈЕ

Чајот е еден од најпопуларните пијалоци во светот, кој има и личен елемент, бидејќи секој човек има свој начин да ја подготви совршената шолја чај. Консумацијата на чај доведува до...

Пристигнува крвава полна месечина: За многумина ќе донесе крај на постоечките врски

Октомвриската полна месечина, од 9 октомври, има неколку различни имиња – месечина за лов, месечина во движење, ледена месечина, а најпозната е крвавата месечина. Како и секоја лунарна енергија во...

Kолони на бензиските станици во Франција, се полни гориво и во Белгија

Речиси секоја петта бензинска пумпа во Франција нема доволно гориво поради штрајк на вработените во компанијата „Тоталенерџиз“, пишува „Фигаро“, повикувајќи се на Министерството за енергетска транзиција на земјата. Проблемите со...

Топ 10 градови во кои живеат најмногу милионери – дури 5 од нив се наоѓаат во САД

Најголемиот број на милионери живеат во САД, открива новото истражување на „Henley Global Citizens Report“. Дури пет од десет градови со најголем број на милионери во светот се наоѓаат токму...

ОВА ОВОШЈЕ Е МОЌНО СРЕДСТВО ЗА СЛАБЕЕЊЕ

Во неодамнешните студии, откриено е дека калинката и нејзиниот сок, кои содржат стотици биоактивни материи и многу здравствени придобивки, го поддржуваат слабеењето. Мешавината од калинка и оцет ги отстранува мастите...
Social profiles