Ацо Пејовиќ раскажал непознати детали за неговата венчавка: Имала еден услов пред брак! – Makedonija News

Ацо Пејовиќ раскажал непознати детали за неговата венчавка: Имала еден услов пред брак!

Популарниот пејач Ацо Пејовиќ веќе 28 години е во хармоничен брак со сопругата Билјана, во кој тие имаа три ќерки, Магдалена, Марија и Ива.

Ацо е неколку години постар од неговата сопруга, а тие се венчаа по само седум дена врска.

Пејачот го запозна својот сопатник во животот на еден од неговите настапи. „Во 90-тите години играв и пеев во еден бар. Една вечер таа влезе во тој бар, а првиот контакт со очите ми сугерираше дека може да има нешто повеќе од познанство. Подоцна ми рече дека и таа се чувствува исто “, се присети Пејовиќ, додавајќи: Ми пријде, дека всушност ме „фати“. Бевме заедно само седум дена и решивме да се венчаме. Нејзиниот единствен услов беше да заврши факултет “. – Во тоа време, да се направи такво нешто и да се вратиш дома во седум наутро и да им кажеш на твоите родители: „Се омажувам“ не беше многу лесно. Ме прашаа дали добро размислував, дали пиев, дали не брзав… „Така ти се случи“, им реков. После тоа следеше познанството. Таа е од семејство на професор, јас тогаш бев локален музичар, немав навистина глас со моите родители. Со дамите, да, но не и со родителите – рече пејачката. Интересно е што Пејовиќ доцнеше на сопствената венчавка. „Доцнев на сопствената венчавка. Јас и мојот кум игравме на Златибор, а наутро се вративме дома пеш. Како што држевме автостоп, комбе запре. За наша среќа или несреќа, тоа беше комбе со музичари што отидоа да свират на мојата венчавка. Само замислете ја нивната реакција “, насмеана бидејќи пејачката раскажа во шоуто„ Свадба од А до ДА “.

Social profiles