Синовите на Сашо и Влатко Мијалков приведени зашто во група од неколкумина претепале тинејџер – Makedonija News

Синовите на Сашо и Влатко Мијалков приведени зашто во група од неколкумина претепале тинејџер

Во полициска станица во Скопје биле преведени неколку лица осомничени за учество во тепачка и напад на тинејџер во кафуле во скопско Дебар маало.

Меѓу приведените за нападот се и синот на екс директорот на УБК, Сашо Мијалков, како и синот на неговиот брат, Влатко Мијалков.

Братучедите од семејството Мијалкови вчера во кафулето претепале 19-годишно момче, кое нападот го пријавило денеска.

Допрва треба да се утврдат мотивите за нападот.

Social profiles