Денеска пристигна и втората пратка од Руската Вакцина! – Makedonija News

Денеска пристигна и втората пратка од Руската Вакцина!

Денеска во 14:30 часот на меѓународниот аеродром во Скопје стигна втората пратка од руската вакцина Спутник В, наменета за ревакцинација на 3000 здравствени работници.

Напиша Министерот Филипче на Facebook!

Social profiles