Пpивeдeнo лицe вo Штип пpи извpшyвaњe kpaж6a! – Makedonija News

Пpивeдeнo лицe вo Штип пpи извpшyвaњe kpaж6a!

На 30.03.2021, полициски службеници од СВР Штип го лишиле од слобода Ј.И. (51) од Штип затоа што на 29.03.2021 во 22:45 часот бил затекнат при вршење на кривично дело „кражба” од магацински простор на ул. „Железничка” во Штип и не ја почитувал мерката забрана за движење во периодот од 22:00 до 05:00 часот.

Украдените предмети биле одземени и вратени на оштетеното лице.

По целосно документирање на случајот против Ј.И. ќе бидат поднесени соодветни кривични пријави.

Social profiles