Кривична пријава за гостиварец, поради убиство во 2017 година. – Makedonija News

Кривична пријава за гостиварец, поради убиство во 2017 година.

Одделот за криминалистичка полиција – Секторот за општ и насилен криминал заедно со СВР Тетово  до ОЈО Тетово поднесе кривична пријава за сторено кривично дело „убиство“, предвидено и казниво по член 123 од Кривичниот законик, против лицето А.А.(26) од Гостивар.

По преземени низа на мерки и активности од страна на полициските службеници, расчистено е кривичното дело „убиство“, извршено во ноември 2017 година, при што А.А. со огнено оружје го убил Б.И. од Скопје и неговото безживотно тело го оставил на локалниот пат кај с.Стримница, тетовско. 

Social profiles