Македонија ја победи Германија во квалификации за Светско првенство! – Makedonija News

Македонија ја победи Германија во квалификации за Светско првенство!

Борбените Македонски фудбалери остварија една од најголемите победи во историјата на Македонскиот фудбал. Горан Пандев забива гол во првото полувреме со прекрасна асистенција од Барди.

Германија изедначи со Пенал во второто полувреме.

Вториот гол за водство на Македонија го постигнува Елмас одкако со прекрасна асистенција беше проигран од Адеми.

Ова е историска победа на Репрезентацијата на Македонија која што е на второто место во групата Ј со 6 поени.

Ова Светско првенство се шпекулира дека ке биде последно за Горан Пандев затоа што најави дека е можно да се пензионира пред почетокот на следното Светско првенство.

Social profiles