Охридските угостители ги подготвуваат летните тераси – Makedonija News

Охридските угостители ги подготвуваат летните тераси

Од рано изутрината охридските угостители се во подоготвка на своите летни тераси. Ова следува по вчерашната најава на Комисијата за заразни болести која даде дозвола за работа на летните тераси во рестораните и кафулињата.

На големо се подготвуваат, чистат и средуваат терасите долж охридското крајбрежје, се со цел за престојниот период како и Велигденските празници да се има гости кои ќе ги посетат.

Social profiles