Шеснаесетгодишна скопјанка прегазила човек, удрила во два автомобила и канделабра во автокампот Крани – Makedonija News

Шеснаесетгодишна скопјанка прегазила човек, удрила во два автомобила и канделабра во автокампот Крани

Шестнаесетгодишно девојче од Скопје, возејќи синоќа автомобил во автокампот во Крани, удила во 21-годишна девојка од Битола, која се здобила до тешки телесни повреди.

Девојчето потоа удрило и во две паркирани возила и канделабра, по што избегало од местото.

По превземени мерки, полицијата ја пронашла малолетничката и ја довела во станица, во присуство на родител и претставници на Центарот за социјални работи Ресен.

Од МВР велат дека по целосно документирање на случајот, ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Social profiles