31-годишна охриѓанка со остар предмет го нападнала сопругот во семејниот дом – Makedonija News

31-годишна охриѓанка со остар предмет го нападнала сопругот во семејниот дом

На 10.05.2021 година во 20 часот, во СВР Охрид е приведена Е.В.(31) од Охрид која претходно, во семејниот дом, со остар предмет го нападнала нејзиниот сопруг. По целосно документирање на случајот, против Е.В. ќе биде поднесена кривична пријава, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Social profiles