Израелски авиони ја уништија зградата на „Ал Џазира“ во Газа – Makedonija News

Израелски авиони ја уништија зградата на „Ал Џазира“ во Газа

Израел во воздушен напад во Газа ја уништи кулата ал-Џалаа, во која се наоѓаа канцелариите на катарската телевизија Ал џезира и агенцијата Асошиејтед прес.

Social profiles