Следува викенд на сончево и топло време – Makedonija News

Следува викенд на сончево и топло време

Од утре ќе преовладува значително потопло време, до понеделник претежно сончево со слаб до умерен јужен ветер.

Од вторник ќе се зголемуваат условите за појава на пороен дожд и грмежи во попладневните часови.

Social profiles