Скопјанка со секира нападнала охриѓанец – Makedonija News

Скопјанка со секира нападнала охриѓанец

Ноќеска, во 02.40 часот, во куќа на улицата „Охридски бригади“ во Охрид, 36-годишна скопјанка, со секира нападнала 52-годишен жител на Охрид, а потоа извршила оштетување на покуќнината.

Таа е привведена и против неа ќе биде поднесена соодветна пријава, велат од Охридската полиција.

Social profiles