На социјалните мрежи се појави нова фотографија од Груевски – Makedonija News

На социјалните мрежи се појави нова фотографија од Груевски

На социјалните мрежи се појави нова фотографија од екс премиерот Никола Груевски на која се гледа дека тој е во друштво на плавуша.

Засега не е познато кој е автор на фотографијата ниту, пак, дали таа е автентична.

Груевски избега од Македонија и експресно доби азил во Унгарија. МВР сè уште нема објаснување како експремиерот осуден на казна затвор ја напуштил земјава.

Засега сè е сведено на шпекулации.

Social profiles