(ВИДЕО) Макрон доби шлаканица, уапсени се две лица – Makedonija News

(ВИДЕО) Макрон доби шлаканица, уапсени се две лица

За време на посетата на претседателот на Франција, Емануел Макрон, на департманот Дром, се случи инцидент, во кој еден од присутните на улица, замавна и му удри шлаканица на претседателот.  По инцидентот, уапсени се две лица.

Social profiles