Здраво и вкусно: Смути од цреши – Makedonija News

Здраво и вкусно: Смути од цреши

Потребни состојки:

100 г цреши

1 шака спанаќ

1 банана

300 дл козјо млеко

Сок од половина лимон

Начин на подготовка:

Измијте ги и исчистете ги црешите. Измијте го спанаќот и исечете го на ситни парчиња. Исечкајте ја бананата на кругови, а потоа исцедете сок од лимон.

Сите состојки ставете ги во блендер за да добиете соединете смеса. Напитокот испијте го веднаш.

Social profiles