Легендарниот Роналдињо го откри својот фаворит на ЕУРО 2020: Многу среќа за Македонија! – Makedonija News

Легендарниот Роналдињо го откри својот фаворит на ЕУРО 2020: Многу среќа за Македонија!

Легендарниот Роналдињо, еден од најдобрите фудбалери во историјата, има свој фаворит на ЕУРО 2020 – секако, македонската фудбалска репрезентација.

Ѕвездата на Наполи, Елиф Елмас преку својот Инстаграм профил објави видео на кое Бразилецот и дава поддршка на македонската репрезентација.

Social profiles