Во Москва соборен температурниот рекорд од 1917 година – Makedonija News

Во Москва соборен температурниот рекорд од 1917 година

Температурата на воздухот во Москва денескa во 12:10 часот по локално време изнесуваше 32,4 степени Целзиусови.

Претходно, рекордно висока температура за 22 јуни во Москва беше измерена во 1917 година – 31,8 степени, јавија руските медиуми.

Social profiles