Трагедија во Кисела Вода – местел клима и починал од струен удар – Makedonija News

Трагедија во Кисела Вода – местел клима и починал од струен удар

На 10.07.2021 во 14,00 часот во СВР Скопје, од страна на Итната медицинска помош било пријавено дека на подрачјето на Кисела Вода во стан од зграда сопственост на С.И.(36) додека местел клима уред, најверојатно од струен удар починал Љ.Б.(58) од Скопје. По наредба на Јавен обвинител телото е дадено во судска медицина за обдукција.

Social profiles