Во Италија на кров од куќа авион испушти 8,5 кг чист кокаин – Makedonija News

Во Италија на кров од куќа авион испушти 8,5 кг чист кокаин

Сопствениците на куќата во Италија беа прилично исплашени кога точно 8,5 кг чист кокаин „слетаа“ или паднаа на покривот на куќата.Бидејќи предавањето не се покажа како што треба, Франческо Рицо – 28-годишен инструктор за летање од Рим – е обвинет за „фрлање“ на скоро 9 килограми дрога во куќа во Ористано, Сардинија, во март годинава.

Лекот од класа А требаше да им биде доставен на дилерите, но наместо тоа што го кажавме, проби низ покривот на куќата во селото Баратиши Сан Пјетро, ​​кршејќи го сончевиот панел, пишува „Дејли меил“. Откако го слушнале ударот, сопствениците на домовите повикале полиција. Отпрвин, полициските службеници биле збунети за тоа како може да падне дрога врз куќата, односно на покривот

За време на истрагата, полицијата во Ористано. рече дека дрогата на улица може да вреди околу 6,8 милиони фунти (4,91 милиони американски долари). Истрагите подоцна откриле дека авионот полетал од аеродромот Рома Урба, но исчезнал од радарот 20-тина минути додека бил над Сардинија. Сликите од GPS и видео надзор потврдија дека леталото прелетало над Ористано.

По повеќемесечна потрага по Рицо, полицијата успеа да го уапси вчера (вторник, 13 јули) за време на постојката на аеродромот Калиари-Елмас на Сардинија за време на летот од Германија. Полицијата соопшти дека прв пат слушнале дека некој пробал вакво дрско предавање на дрога.

Social profiles