МВР: Пронајден кокаин, приведена 23 годишна жена од Кичево – Makedonija News

МВР: Пронајден кокаин, приведена 23 годишна жена од Кичево

На 20.07.2021 во 18.30 часот полициски службеници од ОВР Кичево, при контрола на патничко возило „БМВ“, со кичевски регистарски ознаки, кај сопатничката Ф.Р.(23) од Кичево пронашле кокаин. Таа е лишена од слобода и против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

Social profiles