Вучиќ на средба со Панчев: Чест ми е што успеав да се сретнам со големиот шампион – Makedonija News

Вучиќ на средба со Панчев: Чест ми е што успеав да се сретнам со големиот шампион

Српскиот претседател Александар Вучиќ при посета на Македонија се дружеше со легендата на Вардар и Црвена звезда, златната копачка од 1991 година, легендарниот Дарко Панчев.

Вучиќ разменил неколку зборови со славниот фудбалер, па ги сподели на својата страница на Инстаграм со пораката:

„Со македонската и југословенската легенда Дарко Панчев. Чест ми е што успеав да се сретнам со големиот шампион“.

Social profiles