Бритни Спирс ќе се мажи – Спрема голема свадба на Хаваи, чека ослободителна пресуда и дозвола од својот татко – Makedonija News

Бритни Спирс ќе се мажи – Спрема голема свадба на Хаваи, чека ослободителна пресуда и дозвола од својот татко

Поп-пејачката Бритни Спирс е на одмор со својот свршеник Сем Асгари, на хавајскиот остров Мауи. Како што пишува „Ин тач викли“, таа не само што избега од папараците пред следното рочиште во „битката за независност“ од нејзиниот татко, туку и ја испланирала својата венчавка на ова „магично место“, според зборовите на близок пријател на двојката.

Таа се надева дека конечно ќе го исполни својот сон да се омажи за љубовта на нејзиниот живот…

Social profiles