Возило излета од патот Охрид-Кичево, тешко повредено едно лице – Makedonija News

Возило излета од патот Охрид-Кичево, тешко повредено едно лице

На 02.09.2021 во 06.20 часот во СВР Охрид било пријавено дека на магистралниот пат Охрид-Кичево, патничко моторно возило „фолксваген пасат“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Т.М.(67) од с.Лешани, охридско, излетало од коловозот.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката Љ.М.(36) од с.Лешани, констатирани во болницата за ортопедија и трауматологија „Св.Еразмо“-Охрид.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Охрид, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Social profiles