(ВИДЕО) Макрон гаѓан со јајца за време на работната посета во Лион, напаѓачот е уапсен – Makedonija News

(ВИДЕО) Макрон гаѓан со јајца за време на работната посета во Лион, напаѓачот е уапсен

Едно лице е приведено откако кон францускиот претседател Емануел Макрон фрлило јајце, пренесуваат медиумите во светот.

Инцидентот наводно се случил во градот Лион на југот на Франција. Лицето е приведено веднаш, пренесуваат француските гласила.

Инцидентот не е прв од ваков вид за францускиот претседател, кој се соочи со силни критики во последните месеци поради економијата и ограничувањата поврзани со коронавирусот.

Social profiles