Победниците на турнирот The International Dota 2 освоија 18 милиони долари – Makedonija News

Победниците на турнирот The International Dota 2 освоија 18 милиони долари

Победниците освоија награда од 18 милиони долари , што е рекордна награда на еспорт турнири.

“Тоа беше неверојатна авантура. Им благодариме на сите фанови за поддршката! Немаше да бидеме таму без вас. Се гледаме следната сезона”, објавија членовите на Team Spirit на Твитер.

Во финалето го победија тимот на ПСЖ. Се играше во три победи, а турнирот го гледаа милиони луѓе ширум светот. Член на еден од финалистичките тимови беше и Македонецот Мартин Саздов, во тимот на OG.

Social profiles