Русинките важат за едни од најубавите жени, а еве како изгледа уличната мода во Москва – Makedonija News

Русинките важат за едни од најубавите жени, а еве како изгледа уличната мода во Москва

Лежерно, удобно и со модни детали кои доминираат на улиците на главниот град на Русија. Така можеме да ја опишеме модата од улиците на Москва!

Во Москва се одржува Модната недела, каде присуствуваат познати руски дизајнери, кои ги претставиле своите колекции за пролет/лето 2022 година.

Сепак, фокусот останува на уличната мода во главниот град на Русија.

Покрај тоа што Русинките се фанови на лежерниот и опуштен стил на облекување, кој подразбира широки јакни и кошули, постои еден детаљ кој е хит.

Станува збор за чизмите со шпиц во сите можни варијатни, од класични, оние со змиска кожа, па се до тие во интензивни впечатливи бои.

Погледнете како изгледа модата на улиците во Москва.

Social profiles