(Фото)Војаж има нова девојка - таа е вистинска бомба – Makedonija News

(Фото)Војаж има нова девојка – таа е вистинска бомба

Популарниот млад српски рапер Михајло Веруовиќ попознат како Војаж (20) призна дека има нова девојка прв пат по раскинувањето со Анџела Игњатовиќ Бресквица (21).

Според српските медиуми станува збор за Чагли Бен (23) инфлуенсерка која на Инстаграм ја следат повеќе од 107 илјади луѓе.

Фановите на раперот преку фотографија која ја објави на социјалните мрежи дознаа дека токму таа му е нова девојка по што имаа само пофални зборови за неа.

Social profiles