Трагедија во Египет – Фудбалерите се радуваа на гол во 93-та минута, а тренерот почина од инфаркт на теренот – Makedonija News

Трагедија во Египет – Фудбалерите се радуваа на гол во 93-та минута, а тренерот почина од инфаркт на теренот

Трагичната вест во Египет. Главниот тренер на фудбалскиот клуб Ал Магд, Адхам Ел Селхедар, почина од срцев удар во моментите додека неговите играчи се радуваа. Ттренерот доживеа срцев удар славејќи го голот на своите играчи против екипата на Ал Зарк во втората лига на Египет.

За фудбалскиот стручњак немало помош, иако брзата помош пристигнала брзо и почнала со обидите за реанимација на теренот. За жал, лекарите можеле само да констатираат смрт.

Причината е срцев удар.

Social profiles