Облачно со дожд и засилен јужен ветар – Makedonija News

Облачно со дожд и засилен јужен ветар

Променливо облачно со умерен, повремено засилен јужен ветер. Попладне и во вечерните часови ќе има локални врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег.

ухмр

Social profiles