Тешка сообраќајна несреќа кај Лескоец, загина пешак – Makedonija News

Тешка сообраќајна несреќа кај Лескоец, загина пешак

Во тешка сообраќајна несреќа кај Лескоец, загина пешак.  Несреќата се случила пред половина час. Пешакот подлегнал на повредите здобиени во несреќата.

-Патничко моторно возило удрило во пешак, кој починал, кусо информираше портпаролот на СВР Охрид Стефан Димовски.

Увид на местото на несреќата вршат екипи на СВР Охрид.

извор: ohrid1.mk

Social profiles