Под полициско возило, дел од придружбата на Ердоган, пронајдена бомба – Makedonija News

Под полициско возило, дел од придружбата на Ердоган, пронајдена бомба

Под полициско возило, дел од придружбата на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, пронајдена е бомба. Како што пренесуваат турските медиуми, експлозивната направа била поставена под еден автомобил кој бил во придружбата при состанокот на Ердоган во Сиарто.

Медиумите пренесуваат дека бомбата била забележана е во последен момент, а ја откил полицаецот што го возел автомобилот.

Social profiles