Раперот Др. Дре конечно прослави одкако официјално се разведе од поранешната сопруга Никол Јанг – Makedonija News

Раперот Др. Дре конечно прослави одкако официјално се разведе од поранешната сопруга Никол Јанг

Судејќи по фотографијата објавена на Инстаграм, Дре радосно го дочека крајот на мачниот развод.

На профилот на музичкиот менаџер Брејон Прескот, раперот може да се види како позира покрај големи балони со пораката „конечно разведен“.

„Дре само ми кажа дека разводот е финализиран! Честитки“, напишал Прескот, додавајќи емотикон со шише шампањ.

И бројни коментатори почнаа да му честитаат на раперот и да се шегуваат со ситуацијата.

„Останете самци, поевтино е“, порачува придружничка. „Се надевам дека организираше забава за развод“, додаде друг.

Да потсетиме, Никол и Дре биле во брак 24 години и заедно имаат две возрасни деца, синот Труис и ќерката Трули, а Дре покрај нив има уште пет деца со други жени.

Никол беше во брак и со НБА-ѕвездата Сесал Треат пред Дре.

Social profiles