Познат астролог: Овие хороскопски знаци ќе имаат невидена среќа во 2022 година – Makedonija News

Познат астролог: Овие хороскопски знаци ќе имаат невидена среќа во 2022 година

Рускиот астролог Павел Глоба е подготвен со својата прогноза за претстојната 2022 година, која ќе помине под покровителство на Црниот тигар.

Бидејќи елементот на овој период ќе биде водата, ова ќе омекне дел од насилниот темперамент на пред аторот, што позитивно ќе влијае на неговиот однос кон знаците на Зодијакот.

Тигарот е симбол на просперитет, сила и енергија, така што годината ќе биде запаметена со светли настани и судбоносни промени.

Во првата половина тандемот Јупитер и Риби ќе им донесе финансиска стабилност на знаците на водениот елемент – Рак, Риби и Скорпија. Подоцна планетата ќе премине во знакот Овен и сите добра ќе одат кај огнените знаци – Овен, Стрелец и Лав.

Ова се шесте хороскопски знаци за кои 2022 година ќе биде многу среќен период:

Овен

Родените во овој знак на Зодијакот ќе уживаат во пријатни изненадувања во текот на целата година. Од јануари до март ќе бидат принудени да го преиспитаат својот животен стил и да си постават нови цели.

На материјален план се ќе оди добро, но не треба да брзаат да го трошат заработеното. До крајот на годината штедењето ќе биде клучно за нивната безгрижна иднина.

Во периодот пролет-лето, Овенот ќе може да се реализира во работата. Ова може да биде и започнување сопствен бизнис и раст на кариерата. Неповрзани претставници на знакот може да имаат шанса да ја запознаат својата сродна душа.

Близнаци

Веќе во јануари 2022 година, близнаците ќе почнат да ги жнеат плодовите од нивната претходна работа. За оние кои сакаат да ги променат работните места, се чини дека ова е совршен месец.

За членовите на семејството од знакот првата половина од годината може да биде тест за врските. Ќе има многу искушенија на патот со кои нема да можат сами да се справат.

Девица

2022 година ќе биде поволен период за создавање или зајакнување на семејството. Ќе се капете во љубов.

На работа ќе треба да се потрудите малку повеќе, но резултатот ќе ги надмине сите ваши очекувања. Од февруари до мај можни се промени во професијата и сите ќе бидат позитивни.

Вага

Ништо нема да го спречи вашиот одмерен живот во 2022. Ќе имате среќа, но само оние кои ќе преземат иницијатива ќе ги постигнат своите цели.

Подобро е да ги заобиколите авантуристичките договори и да внимавате на лесните пари, бидејќи постои можност да бидете измамени.

Во лето можни се големи профити. Овие средства можеби ќе ви бидат потребни на крајот на ноември.

Шкорпија

Скорпиите ќе можат да реализираат се што планираат. Упорноста и истрајноста ќе им помогнат да се унапредат.

Пожелно е да стекнете нови познанства и да не се откажувате од патувањата.

Водолија

Водолијата нема да мора да вложи големи напори за да успее во нови проекти. Од јануари до март ѕвездите ветуваат развој на кариерата, а пролетта ќе биде потрошена во многу работа.

Како што наближува летото, така конечно ќе се отвори можност за опуштање. Во септември, сепак, во нивните глави ќе се родат нови идеи.

Social profiles