Експлозија во возилото во кое се возеше претседатеот на Стопанската комора за енергетика на Македонија – Makedonija News

Експлозија во возилото во кое се возеше претседатеот на Стопанската комора за енергетика на Македонија

Стопанската комора за енергетика на Македонија на својот фејсбук профил инфомираше дека возилото во кое се возел претседателот на Стопанската комора Ѓорги Манасков експлодирал на автопатот кај обиколницата Визбегово према Скопје север. Манасков во моментот на експлозијата во автомобилот бил со сопатник.

Од Стопанската комора инфомираат дека брзата интервентна полиција која била во близина и противпожарната екипа веднаш реагирале, но не успеаа да го изгаснат возилото Мерцедес С200 црна боја, кое изгорело до темел за неполни 3 минути.

Од комората информираат дека нема повредени во експлозијата.

извор/фото: Стопанска комора за енергетика

Social profiles