ОХРИЃАНЕЦ ЈА НАПАДНАЛ СОПРУГАТА – Makedonija News

ОХРИЃАНЕЦ ЈА НАПАДНАЛ СОПРУГАТА

На 03.03.2022 година околу 05:30 часот во СВР Охрид приведен и лишен од слобода е Ј.С.(44) од Охрид.

Тој, претходно, во семејниот дом физички ја нападнал неговата поранешна сопруга. Против напаѓачот, ќе биде поднесена соодветна пријава – информираат од СВР Охрид.

Social profiles