ПРИ ПРЕТРЕС ВРЗ ОХРИЃАНЕЦ ПРОНАЈДЕНИ УКРАДЕНИ ПРОИЗВОДИ – Makedonija News

ПРИ ПРЕТРЕС ВРЗ ОХРИЃАНЕЦ ПРОНАЈДЕНИ УКРАДЕНИ ПРОИЗВОДИ

На 02.03.2022 година, при извршен преглед врз Г.Л.(38) од Охрид, полициски службеници пронајдоа повеќе производи што тој претходно ги одзел од продажен објект лоциран на булеварот „Македонски просветители” во Охрид.

Против него, ќе биде поднесена соодветна пријава – информираат од СВР Охрид.

Social profiles