Пол позиција за Ферари на почеток на новата сезона во Формула 1 – Makedonija News

Пол позиција за Ферари на почеток на новата сезона во Формула 1

Леклерк постави најдобро време во Q3.

Чарлс Леклерк беше најбрз на првите квалификации во Бахраин и ке стартува утре на пол позиција.

Мах Ферстапен направи второ најдобро време и ке стартува на втората позиција на утрешната трка во Бахраин.

На трето место заврши Карлос Сајнц од Ферари кои што се покажаа најдоминантни на почетокот на новата сезона во Ф1.

Хамилтон ке стартува на 5 позиција кој засега е побавен за 1 секунда на квалификациите.

Утре не очекува одлична трка и интересен почеток на новата сезона во Ф1 која што почнува во 16 часот.

Social profiles