(Видео)Патнички авион Боинг 737 со 133 лица се урна во кинеската провинција Гуангси – Makedonija News

(Видео)Патнички авион Боинг 737 со 133 лица се урна во кинеската провинција Гуангси

Патнички авион Боинг 737 на авиокомпанијата „China Eastern Airlines“ со 133 луѓе се урна во кинеската провинција Гуангси.

На социјалните мрежи се појавија снимки на кои се гледа густ чад во планините на местото каде што наводно се урнал авионот.

Social profiles