(ВИДЕО) Пречек на фудбалерите на плоштадот „Македонија“ – Makedonija News

(ВИДЕО) Пречек на фудбалерите на плоштадот „Македонија“

Македонските фудбалери пристигнаа денеска во Скопје, а само неколку од нив ги поздравија присутните навивачи кои се собраа на плоштадот „Македонија“.

Капитенот Стефан Ристовски ги поздрави навивачите, им се заблагодари за поддршката и вети дека ќе дадат максимум против Португалија.

извор видео: Siteltv

Social profiles