НЕДЕЛЕН ЉУБОВЕН ХОРОСКОП ЗА 13-17 ЈУНИ – Makedonija News

НЕДЕЛЕН ЉУБОВЕН ХОРОСКОП ЗА 13-17 ЈУНИ

Овен

Важно е да останете смирени и ладни оваа недела. Не избрзувајте со донесување одлуки и не ги одложувајте разговорите со саканата личност. Ако одржувате добар тон, неделата ветува дека ќе биде плодна во овој поглед.

Бик

Има премногу семејни обврски за кои едвај се грижите. Не двоумете се да побарате помош доколку видите дека ви снемува енергија.

Близнаци

Оваа недела може да биде проблем за љубовта. Доколку сте во врска ќе има работи за кои ќе молчите и нема да сакате да ги споделувате со партнерот. Ова ќе биде причина за вознемирено однесување и понапнати ситуации.

Рак

Можно е да се појави трето лице, дури и пријател или роднина, кој ќе се обиде да ја наруши хармонијата што толку долго се обидувате да ја постигнете во вашата врска. Не подлегнувајте на манипулации и не земајте ниту еден совет здраво за готово.

Лав

Во новата недела нема да имате време за љубовни возбудувања. Сите потребни задачи кои бараат внимание на работното место паѓаат на вашите рамена. Многу е важно да не молчите што се случува и да разговарате со саканата личност.

Девица

На почетокот на неделата може да почувствувате некои ограничувања поврзани со љубовниот живот. Ако чувствувате притисок, можеби е добра идеја да размислите што навистина добивате и давате во овој поглед.

Вага

Духовната врска со саканата личност ќе се продлабочи. Благодарение на сигурноста што ја чувствувате во љубов, ќе се чувствувате смирени и бестрашни во другите области од животот.

Скорпија

Неделата нема да биде најуспешна на љубовен план. Скорпиите ќе се чувствуваат збунети, како да се на погрешно место во погрешно време.

Стрелец

Колку и да сакате да биде ваше, внимавајте на гледиштето на партнерот. Баланс ќе најдете само ако успеете да влезете во „чевлите“ на другиот.

Јарец

За прв пат по долго време љубовниот живот и професионалните планови ќе се движат во дует. Смело испланирајте го вашиот летен одмор, бидејќи сè оди без проблеми.

Водолија

Сакате да го вратите раниот пламен на страста , кој долго време изгледаше како да испари, правејќи простор за рутина. Размислете како да го импресионирате вашиот партнер.

Риби

На почетокот на неделата ќе мора да донесете важна финансиска одлука со партнерот. Тоа може да се однесува на купување на недвижен имот. Размислете внимателно.

Social profiles