Товарен воз усмрти двајца емигранти кај Гевгелија – лежеле на пругата – Makedonija News

Товарен воз усмрти двајца емигранти кај Гевгелија – лежеле на пругата

Товарен воз усмрти двајца емигранти кај Гевгелија додека тие лежеле на пругата и починале на самото место.

Возот сообраќал на релација Железничка станица Гевгелија – Товарна Трубарево.

МВР објави дека инцидентот се случил во 02.20 часот помеѓу станицата Миравци и станицата Клисура.

Увид извршила увидна екипа од Полициска станица Гевгелија.

Social profiles