Пристигнува крвава полна месечина: За многумина ќе донесе крај на постоечките врски – Makedonija News

Пристигнува крвава полна месечина: За многумина ќе донесе крај на постоечките врски

Октомвриската полна месечина, од 9 октомври, има неколку различни имиња – месечина за лов, месечина во движење, ледена месечина, а најпозната е крвавата месечина. Како и секоја лунарна енергија во својата целосна фаза, таа го симболизира почетокот и крајот и означува важен период за промени во нашиот живот. Хороскопот посочува дека е од особена важност да се фокусирате на врските, емотивните односи во кои ве очекуваат најмногу промени.

За време на полна месечина, Сонцето е во емотивна Вага, па ќе се посветиме на партнерски, платонски врски. Исто така, Месечината ќе биде во тесна врска со Венера, планетата на љубовта и романтиката. Задачата што планетите ја носат на сите е да создадат совршена рамнотежа помеѓу партнерските и вашите емотивни потреби и желби. Препуштете се на сите важни лекции и убавини на животот и не заборавајте, секој крај е шанса за нешто ново и величествено.

Овен

Потрудете се да ги разберете и поддржите потребите на вашиот партнер овој месец. Отворениот ум и око ќе ви послужат како инспирација овој месец.

Бик

За разлика од вас, вашите пријатели и семејството многу повеќе ќе го чувствуваат влијанието на оваа крвава месечина. Молчете, поправете ги односите и бидете тука за другите како поддршка.

Близнаци

Во периодот на крвавата полна месечина ги очекува тежок месец. Совет е да избегнувате конфликти и несогласувања кои можат да се решат по мирен пат.

Рак

Доколку не сте во врска, ова не е период да започнете нешто. Месецот ќе биде доста полн за вас, па нема да има можност да започнете нешто ново.

Лав

Ова е совршен период за зачувување на внатрешниот мир. Легнете, обновете ја вашата енергија и размислете што сакате од вашиот живот сега.

Девица

Посветете се во оваа месечна фаза, слушајте го вашиот внатрешен глас и моќната интуиција.

Вага

Во текот на овој месец, може да се чувствувате како да сте паднале од колосек, но и тоа ќе помине.

Скорпија

За Скорпиите ова ќе биде месец на ослободување. Искористете го вашиот креативен набој.

Стрелец

Избегнувајте можни конфликти кои се на хоризонтот и во овој период искористете ја креативната енергија на полната месечина за можностите кои ви се нудат.

Водолија

Доколку сте во врска, ова ќе биде идеален период за зајакнување на врската. Енергијата на полната месечина ви помага да го разберете партнерот и да ја зајакнете врската.

Јарец

Компромисот е клучен за вас овој месец. Слушајте ги другите и избегнувајте бранувања.

Риби

Октомвриската крвава месечина е сигнал за крај на одредени проекти кои успешно ќе ги завршите. Искористете го овој период за да прославите и да се подготвите за многу добар период што следи.

Social profiles