Албански државјанин ги изгубил парите во казино и почнал да крши по што се онесвестил – Makedonija News

Албански државјанин ги изгубил парите во казино и почнал да крши по што се онесвестил

Според информациите на МВР, на 20 март во 15 часот во полиција било пријавено дека едно лице oштетило дел од апаратите во казино на бул. „Ослободување“ во Кичево, по што му се слошило и паднало во бессознание.

Лицето било пренесено во Комплексот клиники „Мајка тереза“ во Скопје, а по преземени мерки било утврдено дека се работи за В.Џ.(48) од Албанија, кој претходно испил поголема количина алкохол и таблети.

Social profiles