Пykaње во Скопје, зacтpeлано едно лице – Makedonija News

Пykaње во Скопје, зacтpeлано едно лице

На 20.03.2021 во 22.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Гоце Стојчевски” едно лице пукало кон Е.И.(27) од Скопје и со куршум го погодил во десната натколеница. На Е.И. му е укажана помош во Градската општа болница „Св.Наум Охридски”.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Social profiles