Cooбpaќajнa нecpeќa вo Тетово: Aвтoмoбил излeтaл oд пaтoт, вoзaчoт ce здoбил co тeшки пoвpeди – Makedonija News

Cooбpaќajнa нecpeќa вo Тетово: Aвтoмoбил излeтaл oд пaтoт, вoзaчoт ce здoбил co тeшки пoвpeди

На 24.03.2021 во 17:45 часот било пријавено дека во Тетово, на бул.„Видое Смилевски Бато“ патничко возило „фиат пунто“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од В.А. (52) од Тетово, излетало од патот.

Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничкиот центар Тетово.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Тетово.

Social profiles