Пpивeдeни двe лицa вo Тетово, пpи извpшeн пpeтpec кaj нив бил пpoнajдeн хepoин – Makedonija News

Пpивeдeни двe лицa вo Тетово, пpи извpшeн пpeтpec кaj нив бил пpoнajдeн хepoин

Денеска (25 март) околу 10:30 часот на улица „Боро Вулиќ” во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода О.Д. (48) од Тетово и Р.Н. (48) од тетовско Јажинце.

При извршен преглед кај нив бил пронајден хероин, кој О.Д. му го продавал на Р.Н.

Двајцата се задржани во Полициската станица Тетово и по целосно документирање на случајот против нив ќе бидат изготвени соодветни поднесоци.

Social profiles