20-гoдишeн пeшaк тeшko пoвpeдeн вo Цeнтap – Makedonija News

20-гoдишeн пeшaк тeшko пoвpeдeн вo Цeнтap

На 24.03.2021 во 20.30 часот било пријавено дека во Скопје на крстосницата од бул.„ВМРО“ и ул.„Максим Горки“ патничко возило „рено клио“, со скопски регистарски ознаки, управувано од С.И. (27) од Скопје, удрило во пешакот Т.Ѓ. (20) од Скопје, информира МВР.

Во незгодата пешакот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

Social profiles