MK.news Makedonija News

Автомобил се преврте 4 пати на Дакар релито (ВИДЕО)

Бенедиктас Ванагас и неговиот совозач Филипе Палмеиро се обидуваа да напредуваа во Фазата 4 во пустината во Саудиска Арабија. Но, налетувајќи на една песочна дина, нивното возило полета и се...

(Фото) Теа Таировиќ во провидна маичка без градник

Српската пејачка Теа Таировиќ постојано изненадува со своите објави а последните фотографии кои ги сподели на својот Инстаграм профил предизвикаа лавина коментари. View this post on Instagram A post shared...

(ВИДЕО) Вучиќ: Уште некој се крие зад Бугарија и нејзиното вето за Македонија

Српскиот претседател Александар Вучиќ смета дека можеби и некоја друга земја стои зад блокадата на Бугарија за почеток на преговорите на Македонија со ЕУ. -Ако мене ме прашувате дали лично...

Американската конгресменка Мери Геј Сканлон била ограбена на улица во Филаделфија

Американската конгресменка Мери Геј Сканлон била ограбена во Филаделфија, кога двајца непознати напаѓачи и впериле пиштол додека била во автомобилот. Под заканата со пиштол, Сканлон морала да го напушти возилото,...

„Регулаторна“ ќе ја укине евтината дневна тарифа

Претседателот на Регулаторна комисија за енергетика, Марко Бислимовски, најави можно укинување на евтината дневна тарифа на електрична енергија за домаќинствата и малите потрошувачи. Бислимовски во емисијата „Студио 10“ рече дека...

„Железниот Мајк“ признал дека му се воодушевува на српскиот ас: „Погледнете го како игра против Федерер или Надал“

Легендарниот боксер Мајк Тајсон е голем љубител на тенисот, главно поради неговата ќерка која се занимава со овој спорт, а за која многумина тврдат дека има светла иднина. Младата Милан...

Во светов Албанија е единствена хибридна електрана со три извори на енергија

Хидроцентралата Vau i Dejës ќе стане интегриран центар за производство на електрична енергија. Се наоѓа во северозападна Албанија и има инсталирана моќност од 250MW. Неодамна на овој енергетски капацитет е инсталирана...

Експлозија во возилото во кое се возеше претседатеот на Стопанската комора за енергетика на Македонија

Стопанската комора за енергетика на Македонија на својот фејсбук профил инфомираше дека возилото во кое се возел претседателот на Стопанската комора Ѓорги Манасков експлодирал на автопатот кај обиколницата Визбегово према...

Владата одлучи – Електронските цигари ќе можат да се користат и во затворените јавни простории

На вечерашната редовна седница Владата на Република Северна Македонија го усвои мислењето на Министерството за здравство дека несогорливите тутунски производи и уредите за нивно загревање не спаѓаат под забраната за...

Познат астролог: Овие хороскопски знаци ќе имаат невидена среќа во 2022 година

Рускиот астролог Павел Глоба е подготвен со својата прогноза за претстојната 2022 година, која ќе помине под покровителство на Црниот тигар. Бидејќи елементот на овој период ќе биде водата, ова...
Social profiles