Естрада Archives – Makedonija News

ВИДЕО: Дара Бубамара и удри шлаканица на Марина Вишковиќ среде емисија

Марина Вишковиќ и Дара Бубамара беа ривалки во играта „Лага или вистина“ во шоуто на Огњен Амиџиќ. И двете говореа по некои детали за себе, а во зависност од тоа...

Берлускони „симболично“ ја ожени својата 53 години помлада девојка, децата му забрануваат вистински брак

Некогашниот премиер на Италија, Силвио Берлускони, приредил симболична венчавка за својата 53 години помлада избраничка Марта Фашина. Сега се појавија и фотографии и снимки од парот кој го одржал интимниот...

Дуа Липа се соочува со тужба за повреда на авторски права

Британската поп-пејачка Дуа Липа се соочува со тужба за повреда на авторски права, поднесена од бендот „Артикал саунд систем“. Раперите, имено, тврдат дека таа ја искористила нивната песна „лив јуар...

Брачниот пар Грашо носи исти бурми како Анџелина Џоли, а еве што барала Хана

Хана Хуљиќ и Петар Грашо неодамна дадоа завет на вечна љубов, а на подарок добија бурми од еден од тројцата кумови, словенечкиот готвач Томаж Кавчиќ. Од златарницата открија детали за...

(Фото) Теа Таировиќ во провидна маичка без градник

Српската пејачка Теа Таировиќ постојано изненадува со своите објави а последните фотографии кои ги сподели на својот Инстаграм профил предизвикаа лавина коментари. View this post on Instagram A post shared...

Објавен трејлерот за филмот кој Николас Кејџ го сними во Дубровник и кој не сака да го гледа: „Ми изгледа лудо да појдам во кино и да се гледам самиот себе…“

Објавен е трејлерот за филмот „The Unbearable Weight of Massive Talent“, филмот кој се снимаше во Дубровнк и околината, а во кој главната улога ја има Николас Кејџ. Кејџ во...

Раперот Др. Дре конечно прослави одкако официјално се разведе од поранешната сопруга Никол Јанг

Судејќи по фотографијата објавена на Инстаграм, Дре радосно го дочека крајот на мачниот развод. На профилот на музичкиот менаџер Брејон Прескот, раперот може да се види како позира покрај големи...

Јелена Карлеуша јавно побара закон и казна затвор за сите оние кои ги малтретираат другите на социјалните мрежи

Имено, Јелена се огласи по самоубавиство на младата српска јутуберка Кристина Кика Ѓукиќ. -По повод страшните вести дека се самоубила домашна јутуберка поради сајбер злоставување имам да го изјавам следното:...

Шлицот на фустанот открил сè! Пејачката прошетала во провокативна тоалета, а ни трага од долна облека

На доделувањето на „People's Choice“ наградите, се собрале многу познати личности од светот на музиката, модата и филмот, а најмногу внимание привлекла пејачката Беки Џи. Иако на црвениот тепих се...
Social profiles